Obory vzdělání

Stavebnictví

Maturitní obor: 36-47-M/01

Žáci, kteří zahájí studium ve školním roce 2021/2022 si ve 3. ročníku mohou vybrat z následujících specializací studia:

• Design
  • Pasivní domy

Je tento obor pro tebe?

Zvládneš stavět z lega celé hodiny? Láká tě navrhovat domy nebo design interiérů? Chceš vést tým stavařů a mít na starost dokončení domu nebo kancelářského komplexu? V tom případě je stavebnictví pro tebe! Stavbu poznáš od návrhu, přes stavební práce až po finální řešení. Získáš přehled o materiálech, naučíš se kreslit stavební výkresy, zpracovávat projektovou dokumentaci a vytvářet rozpočty. Ve třeťáku si vybereš jedno ze dvou zaměření: pasivní stavitelství nebo architekturu a design. Stavět se bude vždycky – buď u toho!

Jaké budeš mít uplatnění?

Práci najdeš na stavbách, třeba jako stavbyvedoucí s vlastním týmem nebo stavební technik, který dohlíží na složitější práce a postupy. Vidíš se spíš někde v kanceláři? Tak se staň projektantem nebo návrhářem designu kuchyní a koupelen? Ať tě láká práce venku nebo v kanceláři, jako stavař se prostě neztratíš. Nebo zamiř na vysokou nebo začni samostatně podnikat, třeba v oblasti ekologických staveb.

Proč si zvolit maturitní obor Stavebnictví:

• Ve třeťáku si vybereš jedno ze dvou zaměření – pasivní stavitelství nebo architekturu a design.
• Na tomhle oboru si najde to své technik i milovník architektury a designu.
• Osvojíš si práci v programu ArchiCAD, který se používá k navrhování, projektování a simulaci stavby.
• Zvládneš navrhnout různé stavby a provést tepelně-technologické výpočty.
• Práci na stavbě i v kanceláři si vyzkoušíš přímo ve firmách v okolí. Získáš cenné zkušenosti a možnost začít tam po škole pracovat.
• Vyzkoušíš si práci s 3D tiskárnou i virtuální realitou.
• Naučíš se pracovat s geodetickými přístroji pro vyměřování staveb a terénu.
• Čekají tě zajímavé přednášky a exkurze organizované ve spolupráci s Centrem pasivního domu.
• Získáš přehled o různých stavebních materiálech a technologiích.
• Zjistíš, jak navrhnout a postavit pasivní dům, který šetrně hospodaří s vodou, elektřinou i teplem.

Proč k nám na školu?

Videoprezentace školy

Proč studovat u nás

• Výborné uplatnění absolventů na trhu práce
  • Důraz na propojení teorie s praxí
  • Nadstandardní technické vybavení
  • Bohatá nabídka exkurzí a stáží
  • Rozšířená výuka technické angličtiny
  • Po získání výučního listu možnost pokračovat v maturitním oboru Podnikání na naší škole

Máte dotazy? Napište nám

Napište prosím Vaše jméno
Napište prosím kontaktní údaj na Vás
Napište nám prosím nějakou zprávu ;-)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobním údajů.