Naši absolventi

Ing. Josef Kopřiva

Jednatel společnosti 3iD s.r.o., vedoucí vývojových projektů TOS Hostivař s.r.o.
Rok absolvování: 2001, Obor: Strojírenství

Ing. Josef Kopřiva

Jak vzpomínáte na roky strávené na naší škole?
Na období studia na střední škole vzpomínám velmi rád. Byly to nejintenzivněji prožité 4 roky mého života. Jako studenti jsme byli bezvadná parta a navíc nás doplňoval trojlístek učitelů (Muzikář, Holíček, Kolář ).

Co zásadního Vám naše škola přinesla do profesního života?
První setkání s odborníky z praxe, jejich zkušenostmi s reálnými projekty, konstruktivní kritika, někdy drsné, ale férové jednání.

Kam vedly Vaše další kroky po ukončení studia?
Po vysoké škole jsem šel pracovat jako vývojový konstruktér junior. Bez výjimky jsem pracoval vždy jako vývojový konstruktér. Baví a bavilo mě vymýšlet nové věci a inovovat stávající. Nikdy jsem nechtěl pracovat ve velké nadnárodní firmě svázané systémy a předpisy. Také jsem si nikdy nevybíral místo podle výše mzdy, ale podle toho, jestli mě práce bude bavit, jestli mi dává smysl a jestli mě umožní se profesně posunout. Pokud práci děláte dobře a zodpovědně, tak Vás uživí.

Čemu se nyní profesně věnujete?
Kvůli dlouholetým zkušenostem s výzkumně vývojovými projekty tyto projekty spíše řídím a určuji jejich směr a řeším problémy s jejich realizací.

Jaká je podle Vás perspektiva absolventa naší školy z pohledu praxe?
Záleží na člověku, čeho chce dosáhnout. Co se týká lidských zdrojů, tak strojírenství se potýká s nedostatkem kvalifikovaných odborníků, takže možnosti uplatnění jsou široké. Sám zaměstnávám na pozici konstruktéra absolventy středních škol technického zaměření.