Naši absolventi

Milan Adamec

Pracovník ve výrobě - NC ohraňovací lis; Sportovec roku města Vyškov 2006
Rok absolvování: 1996, Obor: Strojní mechanik se zaměřením na ocelové konstrukce; Podnikání v oboru

Milan Adamec

Jak vzpomínáte na roky strávené na SOŠ a SOU Vyškov?

Na ta léta samozřejmě vzpomínám velmi rád, nejvíce pak na učitele a spolužáky, se kterými jsem toho prožil hodně zajímavého a pěkného.

Co zásadního Vám naše škola přinesla do profesního života?

Do mého profesního života, zvláště současného, mi dala nejenom základní všeobecné strojařské znalosti, ale i důležité praktické dovednosti, kterých stále využívám.

Který z předmětů Vás nejvíce bavil a proč?

Zejména strojírenské předměty, matematika a účetnictví, protože se v nich počítalo, a to mě bavilo.

Kam vedly Vaše další kroky po ukončení studia?

Mé první kroky po maturitě vedly na VŠ technického směru. Po vystudování a absolvování roční základní vojenské služby jsem nastoupil do praxe, kde jsem vystřídal různé, zejména technicky zaměřené profese, jako např. vývojář a projektový manažer ve VTÚPV Vyškov, konstruktér, obchodník, „nabídkář“ a plánovač v Sigmě Lutín nebo jsem pracoval jako tzv. „cenař“ a nákupčí v menších firmách. V  poslední době mě opět zlákala klasická strojní výroba v podobě zručné a pečlivé práce na obráběcích strojích v podniku Rostex Vyškov. Zde jsem získal další praktické dovednosti v oblasti strojírenství.

Čemu se nyní profesně věnujete a jaké hlavní činnosti/aktivity Vaše stávající práce obnáší?

Momentálně pracuji na ohraňovacím stroji (numericky i programově řízeném), kde tvaruji plechové díly.

Jaká je podle Vás perspektiva absolventa naší školy z pohledu praxe?

Vyučený a šikovný absolvent se zcela jistě bez problémů uplatní na trhu práce. A i ve zdánlivě obyčejných řemeslech se může člověk stát skutečnou špičkou ve svém oboru. Když chce:-)

Závěrem bych chtěl dodat, že povinná základní vojenská služba a současná činnost v aktivních vojenských zálohách mi dala určitou míru odpovědnosti a disciplíny. Stejně tak i můj oblíbený a milovaný sport, který mi zase dal do života spoustu houževnatosti a vytrvalosti. Právě ve sportu jsem dosáhl nemalé úspěchy. V roce 2006 jsem se stal sportovcem města Vyškova a posléze i několikanásobným Mistrem ČR, jednou v běhu na 100 km a třikrát v běhu na 24 hodin. Na mistrovství světa a Evropy jsem se pak setkal a běžel bok po boku s těmi nejlepšími vytrvalci všech kontinentů.

Přeji všem žákům a absolventům školy, ať se jim v životě daří, učí se všemu, co škola nabízí a jdou si pevně za svými sny a cíli. Přeji jim, ať je jejich práce ne jenom zaměstnáním, ale především zábavou a koníčkem.