Ekologický institut Veronica

28. 6. 2021|Exkurze

Se studenty oboru Agropodnikání a Stavebnictví jsme 28. června navštívili Ekologický institut Veronica v Hostětíně – obci, která je známá svými ekologickými projekty. Kromě pasivního domu, kde institut sídlí, jsme si prohlédli přírodní zahradu, kořenovou čistírnu odpadních vod, výtopnu na biomasu, ekologickou moštárnu a dozvěděli jsme se spoustu informací, které souvisí se zelenými technologiemi a globálním oteplováním. Součástí programu exkurze byl workshop, kde se sami žáci zamýšleli nad dopady lidské činnosti na přírodu, mimo jiné i v souvislosti se suchem v krajině. Exkurze byla financována z projektu Technology Across Generations, který finančně podpořila dánská nadace The Velux Foundations.

Momentka ze setkání