EXKURZE V ZÁVODĚ NA VÝROBU SANITÁRNÍ KERAMIKY

11. 3. 2023|Školní akce

V pondělí 6. 3. 2023 navštívili žáci 3. ročníku oboru Instalatér společně s učiteli teoretické a praktické výuky závod na výrobu sanitární keramiky LAUFEN CZ s.r.o. ve Znojmě.

Z exkurze v LAUFEN CZ s.r.o.

V průběhu komentované prohlídky se naši žáci seznámili s historií výroby sanitární keramiky ve městě Znojmě.  Žáci měli možnost vidět výrobu sanity od přípravy materiálu přes výrobu forem, lití do forem až po konečné výrobky určené pro spotřebitele. S těmito výrobky jsme se seznámili ve dvou vzorkovnách, které jsou z části napojené na přívody vody. Velké množství výrobků na jednom místě rozšířilo obzory našim studentům z hlediska druhů a produktového designu. Pod značkou Jika vyrábí ve Znojmě výrobky pro český trh a pod značkou Laufen výrobky určené zejména pro zahraniční trhy.

Závodem LAUFEN CZ nás prováděl školitel firmy pan Libor Žák, který má mimo jiné na starosti školení pro řemeslníky. Pan Žák dříve působil ve firmě jako servisní technik výrobků, a tak dával žákům cenné rady a poukazoval na možné chyby při montážích. Exkurze svým obsahem zapadla do obsahu výuky a přiblížila našim žákům sanitu z jiného úhlu pohledu.

Radim Kroutilík
učitel odborného výcviku