POLYTECHNIKA BOŘÍ BARIÉRY

7. 4. 2022|Školní akce 19×

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Vyškov připravila dne 30. března 2022 pro klienty Sociálních služeb Vyškov polytechnickou aktivitu konanou v areálu školy na Výukovém a metodickém pracovišti pro dělení a tváření materiálů.

Mezigenerační aktivita na SOŠ a SOU Vyškov

Cílem akce uskutečněné na základě jednání ředitele školy RNDr. Petra Hájka a paní ředitelky Sociálních služeb Vyškov Mgr. Dany Indrákové bylo realizovat mezigenerační aktivitu s výrazným sociálním podtextem.

Účastníci si pod vedením žáků vyráběli dekorativní předměty s velikonoční tématikou. Bylo příjemné sledovat, jak naši žáci naprosto přirozeně "učí" v prostorách haly dříve narozené účastníky (včetně těch s vážnými zdravotními omezeními) pracovat s polotovary z kovu, skla a dřeva. Žáci různých odborností zmíněné polotovary pro tuto akci vyrobili v rámci své výuky na CNC Laseru a CNC Vodním paprsku.

Účastníci aktivity nahlédli do světa moderních technologií, které byly při výrobě použity a žáci školy měli příležitost získat pozitivní zkušenost ze společné práce s klienty sociálních služeb. Poděkování za úspěšnou realizaci této akce patří žákům 2. ročníku Michalu Červíkovi, Davidu Košťálovi, Lukáši Kouřilovi a Filipu Vidlářovi.

Ing. Petr Halák