TECHNICKÁ OLYMPIÁDA NA SOŠ A SOU

2. 11. 2022|Soutěže 43×

Ve čtvrtek dne 20. října 2022 se uskutečnil 2. ročník Technické olympiády pro žáky druhého stupně základních škol. Soutěže, kterou organizujeme ve spolupráci s MAS Vyškovsko a Okresní hospodářskou komorou Vyškov, se zúčastnilo 8 pětičlenných týmů žáků základních škol našeho regionu.

Technická olympiáda - soutěžní týmy

Úkolem soutěžících bylo prokázat v jednotlivých soutěžních disciplínách své počítačové a elektrotechnické dovednosti i úroveň svého technického myšlení a manuální zručnosti.

Za přítomnosti zástupců města Vyškova soutěž zahájila zástupkyně ředitele naší školy paní Mgr. Eva Novotná. Poděkování za přípravu a bezchybný průběh soutěže patří řídícím jednotlivých disciplín, konkrétně Ing. Kolářovi, Ing. Čačovi, Ing. Kyliánovi a panu Sedláčkovi. Stejně tak je potřeba poděkovat více jak dvaceti žákům naší školy, kteří bezchybně plnili organizační úkoly na jednotlivých pracovištích i v "zázemí" soutěže.

Slavnostním vyvrcholením celého dne bylo předávání cen za účasti zástupců sponzorských firem. Na 1. místě se umístil soutěžní tým ZŠ Vyškov, Tyršova 4, na 2. místě tým ZŠ Vyškov, Nádražní 5 a na 3. místě tým ZŠ Rousínov. Vítězům blahopřejeme a ostatním týmům přejeme více štěstí ve 3. ročníku soutěže.

Vedení školy děkuje firmám: Infos Art, s.r.o.; SMC Industrial Automation CZ s.r.o.; Lear Corporation; STAEG, spol. s r. o.; De Heus a.s. a  Dobeš - Stavby, s.r.o., které nám umožnily připravit velmi hodnotné a atraktivní ceny nejenom pro vítězné týmy, ale i všechny soutěžící.

Ing. Petr Halák