Ústní závěrečné zkoušky - podzim 2017, začátek v 7.40 hodin
Prezentace školy na Veletrhu vzdělávání ve Slavkově
02.11.2017
07.11.2017 - 08.11.2017
Projektové dny pro žáky vybraných základních škol
24.11.2017 - 25.11.2017
VELETRH SŠ Brno

30.06.2017

Exkurze na Svatý Kopeček u Olomouce

V úterý 27. 6. 2017 naše třída S3. v čele s paní učitelkou Horákovou a paní učitelkou Kytkovou zavítala do města Olomouce a na Svatý Kopeček.
Rozklikněte nadpis této aktuality a přečtěte si více....

Z Vyškova jsme vyjížděli v 8 hodin ráno. Hned začalo velké dobrodružství při nasedání do vlaku. Nebýt pozorné paní učitelky Horákové, která si všimla, že jsme všichni nasedli do špatného vlaku, tak bychom dojeli místo do Olomouce do jiného města, které se nachází na jiném konci, než byl náš vytyčený směr. Naštěstí paní učitelka zavelela svým zvučným hlasem a ihned jsme skákali ze špatného vlaku ven. Na druhý pokus jsme vlak už našli správně, i za pomoci rozesmáté paní výpravčí.

Cesta do Olomouce probíhala klidně a rychle. Dojeli jsme na hlavní nádraží a čekali, až pro nás dojede autobus. Po chvíli pro nás přijel a už jsme vyrazili k našemu cíli. Na Svatém Kopečku jsme navštívili krásnou barokní baziliku minori, která byla vystavěna v letech 1669 - 1679 architektem Giovannim Pietram Tencallym. Nejvíce nás zaujala výška její kopule, která měří přes 30 metrů. Dále nás ohromily nádherně zdobené oltáře. V bazilice jsme dostali odborný výklad od našich učitelek, které nám sdělily něco o její historii, dále pak o barokním umění a architektuře. Cestou z baziliky jsme si prohlédli panoramata města Olomouce, kupecké krámky ze 17. století, a také jsme se zastavili u domu akademického sochaře Zdeňka Kozáka. Zde nám paní učitelka Horáková povykládala pár slov o některých malířích z tohoto regionu (např. o Karlu Svolinském), bylo to pro nás velmi překvapivé, neboť tato jména jsme slyšeli poprvé. Konečné jsme pokračovali zpoceni a žíznivi do zoo. V zoologické zahradě jsme viděli spousty vzácných zvířat. Absolutně nejlepší, co nás zaujalo, bylo krmení lva. Také jsme viděli velké žirafy, jaguáry, tygry, medvědy, velký počet druhů opic a dalších zajímavých zvířat. Paní učitelky si pro nás vymýšlely různé kontrolní otázky, které jsme museli plnit a hodně jsme se u toho nasmáli. No, vůbec panovala veselá nálada.

V tomto areálu se nachází také rozhledna, ze které je velice pěkný výhled na celý Kopeček a Olomouc. Zde také paní učitelka dala povel k občerstvení, což jsme okamžitě splnili, snad i rychleji než zadané úkoly. Po prohlídce ZOO na nás čekal pozdní oběd v malé restauraci. Po naplnění svých žaludků jsme se vydali na cestu zpátky. Moc se nám nechtělo, protože bylo krásné počasí a plno nečekané zábavy.

Výlet jsme si určitě všichni užili, viděli jsme plno zajímavých věcí.

Tímto bych chtěl poděkovat za celou třídu paní učitelce Horákové a paní učitelce Kytkové, že se nám plně věnovaly a opravdu vymyslely pro nás absolutně výborný a pohodový výlet, který jsme si všichni užili. Na samém konci jsme byli odměněni malým dárkem.

Martin Ščudla, S3.