NZZ

AKTUÁLNĚ

21.05.2019

Senzační postup na republikové finále ve fotbalu

V úterý 14. 5. 2019 se v Blansku odehrála kvalifikace o postup do republikového finále ve fotbale. V nepříliš příznivém počasí pro fotbal se o republikové finále popraly tři týmy. VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou, SPŠ Chrudim a my SOŠ a SOU Vyškov. Hrálo se dle pravidel fotbalu, zápas řídili tři kvalifikovaní rozhodčí a utkání trvalo celkem 2 x 30 minut. I přes zdravotní problémy se nám podařilo poskládat tým a odjeli jsme ve složení Čech, Rozehnal, Pařil, Bednář, Zbořil, Zouhar, Krátký, Frgál, Němec, Novák a Ježek.

První zápas jsme odehráli proti VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou. Byl to vyrovnaný souboj. Soupeř projevil skvělou technickou a individuální vyspělost. Hned v první minutě jsme soupeře zaskočili, ale bohužel, po střele z linie velkého vápna jsme jen orazítkovali brankovou konstrukci. V následujících 15 minutách byl soupeř lepší a ujal se vedení, kdy Čech nedosáhl na přízemní střelu zpoza velkého vápna. To naše chlapce ale spíše nakoplo a po secvičeném signálu ze standartní jsme vzápětí vyrovnali. Po první půlhodině jsme tedy šli do kabin za nerozhodného stavu 1:1. V druhé půli jsme znovu udeřili ze standartní situace, kdy na roh od Němce si naběhl Rozehnal. V posledních 15 minutách se hra začala vyostřovat a po sporné penaltě a zbytečné slovní přestřelce došlo na udělení červené karty a my jsme nejen hráli v deseti, ale i skóre se srovnalo na 2:2. Ovšem kluci se otřepali a 5 minut před koncem nás poslal do vedení křižnou střelou na levou zadní tyč Rozehnal. Výsledek 3:2 jsme nakonec už ubránili a tak jsme si mohli připsat cenné vítězství.

Druhý zápas proti SPŠ Chrudim nebyl o nic snazší. Tým z Chrudimi skvěle bránil a hrozil z rychlých protiútoků, které ovšem často ztroskotaly na skvělém Čechovi. První gól vstřelil Němec, který využil chybu soupeřova brankáře. Na tuto branku Chrudim ještě dokázala odpovědět po centru gólem z malého vápna. Ovšem hned po rozehrání, výstavní střelou z naší půlky, nás Rozehnal znovu posunul do vedení. V druhé půli, i vzhledem k ubývajícím silám, jsme se soustředili především na precizní obranu a čekali na brejkové příležitosti. Ty nakonec přišly a po dvou samostatných únicích pojistili výhru Němec a Zbořil. Utkání jsme vyhráli 4:1 a bylo jasné, že postupujeme do republikového finále, které se bude hrát 29. 5. – 30. 5. v Praze na stadionu Dukla Praha.

Chtěl bych znovu poděkovat všem hráčům, za nadstandartní výkony a zodpovědný přístup, který ve hře podali. Věřím, že v Praze rozhodně ostudu neuděláme a popereme se o nějakou tu medaili.