Obory vzdělání

Tříletý učební obor: 23-51-H/01
Zaměření na programování CNC strojů

Je tento obor pro tebe?

Chceš se stát nenahraditelnou součásti všech strojírenských firem? Zjistit, jak fungují stroje za miliony a jak je opravovat a udržovat? Jestli jsi v dílně jako doma, rád opravuješ a seřizuješ, bude tenhle obor pro tebe! Staneš se odborníkem na nejrůznější stroje a jejich součástky. Naučíš se svařovat, frézovat a pracovat na soustruhu. Zvládneš programovat a obsluhovat stroje řízené počítačem, které ti dost ulehčí práci. Pokud tě láká svět strojů, které vytváří téměř vše od aut po letadla, studuj strojního mechanika.

Jaké budeš mít uplatnění?

Jako strojní mechanik budeš zabezpečovat chod, kontrolu a údržbu strojů ve strojírenství, ale také třeba ve zpracovatelském průmyslu, energetice, v dopravě nebo na stavbách. Díky svářečskému průkazu, který získáš během školy, se můžeš stát i svářečem a najít si skvěle placenou v práci v Česku i v zahraničí. Nechcej se zaměstnat nebo pracuj na sobě – svou budoucnost budeš mít pevně ve svých rukou.

Proč si zvolit učební obor Strojní mechanik?

• Praxi získáš nejen ve školních dílnách, ale také ve firmách v okolí. Za svou práci dostaneš finanční odměnu a třeba se tam po škole necháš zaměstnat.
• Studium začneš se zbrusu novým pracovním oděvem a obuví, které od nás dostaneš zdarma.
• Ve druháku si uděláš svářečský kurz zdarma. S ním si nejen zvýšíš svou kvalifikaci, ale rozšíří se ti také možnosti uplatnění.
• Naučíš se dávat kovům tvar kováním, soustružením a frézováním.
• Budeš pracovat s moderními CNC stroji za miliony – s ohraňovacím lisem, strojem na řezání plechu vodním paprskem i laserovou řezačkou.
• Ve svářecí škole si můžeš dodělat kvalifikaci i na další svářecí metody. Budeš tak o krok blíže k lepšímu uplatnění.
• Zvládneš opravit jednoduché stroje. Poradíš si s jejich pohybovými částmi, hydraulikou i ložisky.
• Druhý výuční list nebo maturitu si můžeš dodělat přímo na škole.

STAŇ SE MISTREM SVÉHO ŘEMESLA!

Proč k nám na školu?

Videoprezentace školy

Proč studovat u nás

• Výborné uplatnění absolventů na trhu práce
  • Důraz na propojení teorie s praxí
  • Nadstandardní technické vybavení
  • Bohatá nabídka exkurzí a stáží
  • Rozšířená výuka technické angličtiny
  • Po získání výučního listu možnost pokračovat v maturitním oboru Podnikání na naší škole

Máte dotazy? Napište nám

Napište prosím Vaše jméno
Napište prosím kontaktní údaj na Vás
Napište nám prosím nějakou zprávu ;-)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobním údajů.