Obory vzdělání

Zedník

Tříletý učební obor: 36-67-H/01

Je tento obor pro tebe?

Chceš umět postavit dům úplně od základů? Vyznat se v různých stavebních materiálech a nástrojích? Chceš, aby za tebou byla tvoje práce vidět i několik generací? Staň se zedníkem! Na stavbě budeš jako doma – naučíš se číst výkresy, vyměřit jednoduché stavby, betonovat a zdít zdivo z různých materiálů. Zvládneš nahodit omítku, položit obklady i zateplit fasády a možná si jednou sám postavíš dům.

Jaké budeš mít uplatnění?

Stavět a rekonstruovat se bude vždy a šikovného zedníka aby člověk pohledal. Kromě práce na stavbách se uplatníš také v montážních firmách nebo v továrnách. Můžeš stavět domy, kancelářské budovy nebo cesty a dálnice. Schválně se podívej, kolik firem v okolí hledá teď zedníky a stavaře. Můžeš si také otevřít vlastní živnost nebo si dodělat maturitu na nástavbě.

Proč si zvolit učební obor Zedník?

• Stavět a rekonstruovat se bude vždy, o uplatnění se opravdu bát nemusíš.
• Stavbu poznáš od úplného základu až po střechu. Práce za tebou bude vidět ještě roky po dokončení.
• Vyznáš se v různých stavebních materiálech a jejich použití, zvládneš postavit lešení a vytvořit různé podpěry.
• Komíny, schody, stropy, okna a dveře – i to jsou prvky, o které se jako zedník zvládneš postarat.
• Pokud se budeš snažit, můžeš získat motivační stipendium.
• Studium začneš se zbrusu novým pracovním oděvem a obuví, které od nás dostaneš zdarma.
• Kromě školních dílen získáš praxi také ve firmách v okolí. A třeba tam po škole začneš pracovat.
• Budeš pracovat se sádrokartonem, OSB deskami i keramickými obklady.
• Druhý výuční list nebo maturitu si můžeš dodělat přímo na škole.

STAŇ SE MISTREM SVÉHO ŘEMESLA!

Proč k nám na školu?

Videoprezentace školy

Proč studovat u nás

• Výborné uplatnění absolventů na trhu práce
  • Důraz na propojení teorie s praxí
  • Nadstandardní technické vybavení
  • Bohatá nabídka exkurzí a stáží
  • Rozšířená výuka technické angličtiny
  • Po získání výučního listu možnost pokračovat v maturitním oboru Podnikání na naší škole

Máte dotazy? Napište nám

Napište prosím Vaše jméno
Napište prosím kontaktní údaj na Vás
Napište nám prosím nějakou zprávu ;-)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobním údajů.