Naši absolventi

Monika Konečná

Studentka VUT Brno, obor Strojírenství
Rok absolvování: 2023, Obor: Strojírenství

Nejvíc mě bavila stavba a provoz strojů a CNC programování. U stavby a provozu strojů se mi líbilo, že jsme to brali úplně od začátku – od šroubků až po motory a elektrárny. Vždy jsem se na to strašně těšila a myslím, že mi tento předmět šel i že všeho nejvíc. U CNC programování se mi líbilo, že jsme nedělali jenom v jednom programu. Učili jsme se v různých programech a bylo to mnohostranné. Jedny byly jednodušší, jiné zase o něco těžší, ale po pár hodinách jsem se do toho vždy dostala. Myslím si, že tomu pomohli i učitelé, které jsem na tyto dva předměty měla. Oba byli úžasní a moc dobře věděli, co dělají.

Milan Adamec

Pracovník ve výrobě - NC ohraňovací lis; Sportovec roku města Vyškov 2006
Rok absolvování: 1996, Obor: Strojní mechanik se zaměřením na ocelové konstrukce; Podnikání v oboru

Vyučený a šikovný absolvent se zcela jistě bez problémů uplatní na trhu práce. A i ve zdánlivě obyčejných řemeslech se může člověk stát skutečnou špičkou ve svém oboru. Když chce:-)

Jan Šmíd

manažer servisu, MRM Machinery s.r.o.
Rok absolvování: 2021, Obor: Podnikání - nástavbové studium

Mezi mé hlavní pracovní aktivity patří komunikace se zákazníkem a s výrobci strojů, zajištění dodávek náhradních dílů, plánování a logistika, technická podpora operátorům strojů CNC a v neposlední řadě také zajištění přepravy od malých zásilek po kontejnerovou dopravu z Tchaj-wanu.

Pavel Vondra

Programátor a obsluha CNC strojů, Lear Corporation
Rok absolvování: 2011, Obor: Obráběč kovů se zaměřením na CNC stroje

"Po základní škole to byla příjemná změna. Na základce jsem nebyl zrovna jedničkář a tady odpadlo hodně předmětů, které mě opravdu nebavily a nešly mi. Na Sochorce mi přibyly nové zajímavé předměty, které mi dávaly smysl, že se mi budou v profesním životě hodit. A protože mě to bavilo, tak jsem ani neměl problém se to naučit."

Václav Procházka

Student Mendelovy univerzity v Brně
Rok absolvování: 2020, Obor: Strojírenství

"Roky strávené na „Sochorce“ byly pro mě velmi příjemné. Náš pohodový třídní kolektiv krásně doplňovala pestrá varieta vyučujících v čele s naším úžasným třídním učitelem panem Kolářem. Každý den byl něčím zajímavý a na strávenou dobu mám nespočet pozitivních vzpomínek a zábavných historek, které se v průběhu mého studia udály."

Aleš Růžička

Instalatér a topenář, držitel ocenění Machr roku 2012
Rok absolvování: 2013, 2019, Obor: Instalatér, Zedník

"Na léta na SOŠ a SOU vzpomínám rád. Výborní učitelé a mistři. Nejraději se ve svých myšlenkách vracím do Rakouska, kde jsme byli se školou na stáži. Tady jsme si mohli vyzkoušet i práci s jinými materiály a dozvěděli jsme se i něco navíc. Rád vzpomínám i na výlety do Vídně a Laa. Školní léta a dřina ve školních lavicích pro mě byly motivací a nasměrovaly mě do mého profesního života."

Ing. Martin Bačovský

Stavbyvedoucí ve firmě Trasko, a.s.
Rok absolvování: 2009, Obor: Stavebnictví

"Na roky strávené na střední škole vzpomínám velmi rád. Navázal jsem zde několik přátelství, která trvají dodnes a získal jsem nespočet zážitků a zkušeností. Rád vzpomínám i na učitele, kteří nám byli při studiu velkou oporou."

Ing. Josef Kopřiva

Jednatel společnosti 3iD s.r.o., vedoucí vývojových projektů TOS Hostivař s.r.o.
Rok absolvování: 2001, Obor: Strojírenství

"Strašně rád vzpomínám na období střední školy. Byly to nejintenzivněji prožité 4 roky mého života. Jako studenti jsme byli bezvadná parta a navíc nás doplňoval trojlístek učitelů (Muzikář, Holíček, Kolář)."